Zmiany standardów kształcenia
(4.4.2020)

W związku z opublikowaniem rozporządzenia MNISW z dnia 1.04.2020 zmieniającego standardy kształcenia na kierunkach medycznych Prorektor ds. Dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel rozpoczął prace nad wprowadzeniem zmian w życie na UMW.

WL: Zasady prowadzenia zajęć w formie zdalnej
(22.3.2020)
Dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Andrzej Hendrich opublikował informacje dotyczące zasad prowadzenia zajęć dydaktycznych na WL w formie zdalnej.
Prośba o kontakt z prowadzącymi zajęcia z języków obcych
(18.3.2020)

Studium Języków Obcych prosi starostów poszczególnych lat i kierunków, którzy są w trakcie lektoratów z języków obcych, o kontakt z osobami prowadzącymi zajęcia w celu uzgodnienia formy tych zajęć.

USK szuka wolontariuszy
(13.3.2020)

Uniwersytecki Szpital Kliniczny prosi o pomoc wszystkich studentów, którzy mogliby wesprzeć szpital w działaniu w najbliższych tygodniach. Część zadań związana będzie z pacjentami, ale część dotyczyć ma pracy organizacyjnej.

Informacja dla studentów UMW
(12.3.2020)

P.o. rektora prof. Piotr Ponikowski oraz Prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel wystosowali list do studentów uczelni, zapewniając, że w najbliższych dniach wypracowane zostaną rozwiązania w związku z konsekwencjami wstrzymania zajęć.

Uroczystość promocji doktorskich - odwołana
(6.3.2020)

Decyzją kolegium rektorsko-dziekańskiego - uroczystość promocji doktorskich zaplanowana 13.03.2020 roku została odwołana. Władze uczelni przychyliły się do rekomendacji zespołu ds. zarządzania kryzysowego w związku z koronawirusem.

Fundusz Aktywności Studenckich (FAST)
(4.3.2020)

Wrocławskie Centrum Akademickie zaprasza studentów i doktorantów z SKN i organizacji studenckich do udziału w konkursie na dofinansowanie projektów akademickich. Możliwe dofinansowanie nawet 5 000 zł, zgłoszenia do 31 marca.

Prof. J. Szepietowski w Royal College of Physicians of Edinburgh
(2.3.2020)

Prof. Jacek Szepietowski został włączony do prestiżowego grona Royal College of Physicians of Edinburgh (FRCPE). Kolegium zrzesza międzynarodową społeczność lekarzy, którzy dążą do zapewnienia pacjentom najwyższych standardów opieki.

20. edycja programu L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
(28.2.2020)

Świat potrzebuje nauki, a nauka potrzebuje kobiet, które dokonują przełomowych odkryć. Organizatorzy programu L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki zapraszają młode badaczki do udziału w konkursie stypendialnym. 

Pierwszy taki przeszczep w Polsce
(27.2.2020)

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przeszczepili nerkę 43 – letniej pacjentce, która z uwagi na rzadką chorobę genetyczną przez lata nie kwalifikowała się do przeszczepu. To pierwszy taki zabieg w Polsce u dorosłej osoby.