Identyfikator ORCID - łączenie z kontem w PBN i POL-on
(10.6.2019)

Przypominamy, że pracownicy i doktoranci UMW są zobowiązani do powiązania indywidualnego konta w systemie Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN) z kontem systemu ORCID i systemem POL-ON.

Nagrody Wrocławia dla profesorów uczelni
(25.6.2019)

Prof. Józef Jagielski oraz prof. Andrzej Kübler zostali laureatami Nagrody Wrocławia. Wyróżnienie, z rąk prezydenta miasta Jacka Sutryka, odebrali w czasie uroczystej sesji Rady Miejskiej towarzyszącej obchodom Święta Wrocławia.

Spotkanie ws. stażu podyplomowego dla lekarzy i stomatologów
(18.6.2019)

Spotkanie "Wszystko, co musisz wiedzieć o stażu podyplomowym lekarza i lekarza dentysty" dla studentów ostatniego roku Wydziału Lekarskiego oraz Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Organizatorzy: Biuro Karier oraz Dolnośląska Izba Lekarska.

Współpraca lekarza i farmaceuty - fakultet w CSM
(13.6.2019)

Zakończył się pierwszy na UMW międzywydziałowy fakultet dla studentów IV roku z kierunków lekarskiego i farmaceutycznego. Studenci ćwiczyli współpracę w praktyce w Centrum Symulacji Medycznej.

Najlepsza praca w zakresie farmakologii powstała u nas
(12.6.2019)

Dr Beata Nowak, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Farmakologii, zdobyła 1. miejsce w konkursie na najlepszą pracę z zakresu farmakologii w latach 2016-2019. Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie odebrała dr Marta Szandruk.

Wrócili z nagrodami
(11.6.2019)

Wyróżnienie za wystąpienie zespołu w czasie sesji plakatowej i nagroda indywidualna II stopnia za największy dorobek naukowy, którą odebrał dr hab. Paweł Gać - tak zapamiętamy 42. Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Wizyta prof. Surmach z Uniwersytetu Medycznego w Grodnie
(3.6.2019)

W ramach programu Erasmus Plus, w dniach 27-31 maja, w Zakładzie Humanistycznych Nauk Lekarskich gościła profesor Maryna Surmach, kierownik Katedry Zdrowia Publicznego i Służby Zdrowia Uniwersytetu Medycznego w Grodnie.

Prof. Henrique Alexandrino w Centrum Symulacji Medycznej
(31.5.2019)

Centrum Symulacji Medycznej gościć będzie w czerwcu prof. Henrique Alexandrino. Poza wykładami, ekspert z zakresu chirurgii, związany z Uniwersytetem w Coimbrze, przeprowadzi też scenariusze symulacyjne dla studentów.

EUROSTUDENT – opowiedz nam, co u Ciebie?
(27.5.2019)

Największe europejskie przedsięwzięcie badawcze dotyczące życia studentów – EUROSTUDENT. Podziel się swoją historią i doświadczeniami.

Popularnonaukowe wydarzenie dla seniorów
(27.5.2019)

Centrum Badań Kognitywnych Nad Językiem i Komunikacją Młodych Uczonych i Artystów oraz Katedra i Klinika Geriatrii USK zapraszają seniorów na pierwszy wykład z warsztatami śmiechoterapeutycznymi.