IlI Letnia Szkoła Medycyny Personalizowanej
(22.5.2018)

IlI Letnia Szkoła Medycyny Personalizowanej New Horizons in Personalized Medicine odbędzie się w dniach 19-22 czerwca 2018 r. w Warszawie. Będzie to pierwsze wydarzenie z tej serii organizowane w Polsce.

Skorzystaj z doświadczeń
(21.5.2018)

Jak zyskać 2 lata w drodze do habilitacji i zacząć myśleć o swoim własnym zespole badawczym? Swoimi doświadczeniami podzieli się dr Marcin Poręba z Politechniki Wrocławskiej, pierwszy polski stypendysta Marie Curie Individual Global Fellowship.

Informacja dla studentów IV roku Wydziału Lekarskiego
(17.5.2018)

Z uwagi na urlop Pani prof. dr hab. Barbary Iwańczak, wykład w dniu 24.05.2018r. wygłosi dr Krzysztof Matusiewicz.

Nabór wniosków w Programie Mozart
(14.5.2018)

Do 20 czerwca przyjmowane będą wnioski w tegorocznej, siódmej już, edycji Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "Mozart".

Formalno-prawne zasady kształcenia podyplomowego lekarzy
(11.5.2018)

W kwietniu studenci kierunku lekarskiego na spotkaniu ABK poznali zasady przyjmowania na szkolenie specjalizacyjne. Poniżej załączamy prezentację przygotowaną przez prelegentkę - dr Annę Krzesińską-Nowacką.

Ostatnie wolne miejsca na praktyki wakacyjne w Tirgu Mures
(9.5.2018)

Ruszyły zapisy do odbycia, przez 5 naszych studentów, 4-tygodniowych praktyk wakacyjnych w okresie 1-31.07.2018 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Tirgu Mures (University of Medicine and Pharmacy of Tirgu Mures) w Rumunii.

Zaproszenie na szkolenia w Programie Wiedza Edukacja Rozwój
(9.5.2018)

Ministerstwo Zdrowia zaprasza potencjalnych beneficjentów na szkolenia w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Aktualnie dostępne szolenia dotyczą przede wszystkim działań profilaktycznych.

Wydział Lekarski z kategorią A
(8.5.2018)

Z radością informujemy, że po ponownym rozpatrzeniu wniosku, decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydziałowi Lekarskiemu została przyznana kategoria A.

Egzamin testowy z pediatrii dla studentów VI roku Wydziału Lekarskiego
(8.5.2018)

Egzamin testowy z pediatrii dla studentów VI roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu odbędzie się w dniu 16.05.2018 r. w godz. 09:00-11:00. Regulamin znajduje się w treści informacji.

Maciej Ornat wśród stypendystów Ministra Zdrowia
(18.4.2018)

Ministerstwo Zdrowia na prośbę uczelni oraz naszego studenta ponownie rozpatrzyło wniosek dotyczący przyznania Stypendium Ministra Zdrowia. Odwołanie rozpatrzono pozytywnie, dzięki czemu Maciej Ornat dołączył do grona wyróżnionych laureatów.