Konferencja 

Książka abstraktów

Multi-omika – biologia systemów w badaniach medycznych”​​​​​​

Termin przyjmowania abstraktów i zgłoszeń ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY - do 22 listopada 2019 r.

Formularz zgłoszeniowy uczestnictwa w konferencji Multi-omika 2019 r. 
W ramach Konferencji zapraszamy na bezpłatne warsztaty LC-MS w Katedrze i Zakładzie Biochemii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu pt.: "Strategie rozwoju i optymalizacji metod spektro-chromatograficznych w celowanych analizach metabolomicznych" - informujemy, że już nie ma miejsc na warsztaty

Szablon abstraktu

Data: 28 listopada 2019 r.
Godzina: 8:30 - 16.00
Miejsce: Sala Konferencyjna Centrum Naukowej Informacji Medycznej ul. Karola Marcinkowskiego 2-6, 50-368 Wrocław

Patronat naukowy nad Konferencją objął Prof. dr hab. Andrzej Henrich Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 

Multi-omika to nowe naukowe podejście badawcze, w którym analizowane są jednocześnie różne zestawy danych „-omicznych” pochodzące, np. z badań nad genomem, transkryptomem, proteomem czy metabolomem. Te pola analizy układów biologicznych rozwijają się szybko dzięki postępowi w dziedzinie technik analitycznych o dużej przepustowości. Właśnie poprzez integrację wielu „-omik” można wydajniej analizować duże ilości danych generowanych przez współczesne metody pomiarowe i szybciej odnajdywać w nich istotne informacje, np. o biomarkerach użytecznych w diagnostyce medycznej.
Jednym z największych wyzwań pozostaje interpretacja danych „-omicznych”, która sprzyja rozwojowi metod obliczeniowych i statystycznych. Ich wykorzystanie w multi-omice jest niezbędne by móc generować adekwatne modele biologiczne do dalszych badań nad organizmami i wpływającym na nie środowiskiem.

Konferencja „Multi-omika - biologia systemów w badaniach medycznych” jest unikatowym wydarzeniem mającym integrować badaczy działających na różnych polach, aby mogli oni przedstawić najnowsze wyniki prac, przedyskutować stosowane metody oraz pomysły na analizę i interpretację danych „-omicznych”.