Wydarzenia | 24.04.2024

II Wrocławskie Spotkania Endokrynologii i Chirurgii Endokrynologicznej

II Wrocławskie Spotkania Endokrynologii i Chirurgii Endokrynologicznej odbędą się 13-14 czerwca we Wrocławiu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną najnowsze dokonania kliniczne i naukowe oraz doświadczenia specjalistów praktyków dotyczące interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta z chorobami endokrynologicznymi.

Konferencja zostanie podzielona na część warsztatową oraz wykładową:

• sesja I: choroby przysadki i nadnerczy
  • sesja II: choroby nadnerczy i tarczycy
  • sesja III: choroby tarczycy
  • sesja IV: choroby przytarczyc
  • sesja V: guzy neuroendokrynne
  • sesja VI: otyłość, varia

Na czele komitetu naukowego spotkania stoi prof. Marek Bolanowski, kierownik Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu a komitetu organizacyjnego – dr hab. Beata Wojtczak, prof. UMW z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Endokrynologicznej uczelni.

Więcej informacji znajduje się na stronie >>

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda