Wróć do strony głównej
Aktualności | 13.01.2013

Przenoszenie 2 Farmacji - odczynniki chemiczne

Szanowni Państwo,
W związku z planowaną alokacją Jednostek 2 Farmacji konieczne jest zorganizowanie bezpiecznego przewiezienia przez uprawnioną firmę odczynników chemicznych będących na stanie Katedr Wydziału Farmaceutycznego.
Uniwersytet Medyczny stale współpracuje z wyspecjalizowaną, uprawnioną firmą, która zapewnia opakowania i transport docelowy odczynników.
Bardzo proszę o przygotowanie wykazu odczynników planowanych do utylizacji/skasowania I odczynników chemicznych planowanych do przeniesienia w 5 kategoriach:
  1. Stężone kwasy/zasady
  2. Środki żrące
  3. Rozpuszczalniki
  4. Odczynniki łatwopalne/wybuchowe
  5. Inne
 Proszę o orientacyjne podanie ilości odczynników tj. około…. (litry, kg).
Według informacji uzyskanej w Dziale BHP Akademii Medycznej każde opakowanie powinno mieć naklejkę identyfikacyjną; opakowania bez naklejek także mogą być przewiezione  ale po wielokrotnie wyższej cenie!!!Załączam formularz do wypełnienia.Proszę o przygotowanie pisemnego wykazu podpisanego przez Kierownika Katedry i przez osobę odpowiedzialną za przeniesienie odczynników chemicznych, złożenie wykazu do Dziekanatu i przesłanie wersji elektronicznej (edytowalnej, w Wordzie, lub Excell-u, nie-skany ) na adres e-mail anna.kepinska@am.wroc.pl  do dnia do dnia 18.01.2013 (piątek) do godz. 15:00; wówczas będziemy mogli przystąpić do przygotowania formularza zbiorczego i do zgłoszenia do Działu BHP, który koordynuje przenoszenie odczynników chemicznych.
Przypominam także zasady gospodarki odczynnikami chemicznymi w Nowej Farmacji:
  1. Katedry posiadają jedynie bieżące zapasy odczynników (np. takie, które zużywane są do prac bieżących w przeciągu miesiąca czasu)
  2. Planowane jest utworzenie Międzyzakładowego Magazynu Odczynników w pomieszczeniach budynku D i zatrudnienie magazyniera, który będzie przyjmował, zabezpieczał i wydawał odczynniki każdej Katedry.
  3. Jeśli Katedra posiada większe zapasy odczynników, powinna je zgłosić do umieszczenia  i przechowywania w Centralnym Magazynie Odczynników UM we Wrocławiu, ul. Pasteura 1 (przez Dział Zaopatrzenia i BHP).
  4. Każda Katedra 2 Farmacji posiada na wyposażeniu wentylowane szafy do przechowywania odczynników chemicznych, które znajdują się w osobnych pomieszczeniach  odpowiednio przygotowanych i wentylowanych. W tych szafach można zmieścić większość bieżących zapasów odczynników.
  5. Ponadto, pod dygestoriami i stołami laboratoryjnymi znajdują się liczne, zamykane szafki, w których także można umieścić odczynniki chemiczne;  oczywiście, zgodnie z zasadami BHP.
Proszę zatem przyjąć wszystkie odczynniki do pomieszczeń Katedry i próbować je rozmieścić w szafach na odczynniki, szafkach pod dygestoriami i stołami laboratoryjnymi. Dopiero te odczynniki, które nie zmieszczą się lub nie powinny być przechowywane w Katedrze należy zgłosić do kierownictwa Projektu Nowej Farmacji, jako odczynniki magazynowe danej Katedry.

Kazimierz Gąsiorowski

12 stycznia 2013 r.

formularz - odczynniki - plik .doc
Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 13.01.2013 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 13.01.2013